Özel Samsun Koleji

Ortaokul

Özel Samsun Koleji Ortaokulu'nun Üç Temel Hedefi Vardır


 • Akademik Başarı
 • Dil Eğitimi
 • Sanatsal ve Sprotif Beceri

AKADEMİK BAŞARI İÇİN ATP(Akademik Takip Programı)

Öğrencilerin eksik olduğu konularda,gerek birebir gerekse grup halinde konu anlatımı-öğretimi, o konu ile ilgili soru çözme programıdır.Böylece öğrenci konu eksikliğini giderdiği gibi geliştirici ATP ile notunu yükseltme olanağına da sahip olur.


Öğretmen Kadrosu

İyi bir eğitimin iyi bir öğretmen kadrosuyla olacağı gerçeğiyle alanında güçlü,bilgi ve birikimiyle öz güven sahibi,çocuklarla iletişim kurabilen dershane-okul geleneğini iyi bilen bir öğretmen kadrosuna sahibiz.


whatsapp_icomHemen Bilgi Al
quote-icon

Ortaokul, öğrencilerin kendilerini keşfettiği, ilgi alanlarını derinleştirdiği ve sorumluluk duygusunu geliştirdiği bir aşamadır; çünkü ortaokul, gençlerin özgüvenlerini inşa eder, akademik becerilerini ilerletir ve onları geleceğe hazırlayan bir köprü görevi görür.

- Carol Dweck

Deneme ve Konu Tarama Sınavları

Okulumuzda değerlendirme süreci hazır bulunuşluk sınavıyla başlar.Hazır bulunuşluk sınavı bir önceki yılın konularını kapsayacak nitelikte olur ve merkezden şubelere gönderilir. Ayrıca her sınıfa düzeyine göre farklı sayılarda deneme sınavları uygulanır.


Her zümrenin kendi içinde hazırladığı sorulardan oluşan KTS'ler sadece işlenen konuları içerir. Her dönemde belli sayılarda yapılan bu sınavlarla öğrencilerin eksik kazanımları tesbit edilir ve ATP'ye yönlendirilir.


Özel Samsun Koleji
Özel Samsun Koleji

LGS Çalışmaları

8.Sınıf dersleri her yıl ağustos ayında başlatılır. Okulların başlangıcına kadar her gün 5 saat ders yapılır. 8.Sınıfların danışman öğretmenliğini LGS hazırlığı yapan öğretmenlere verilir. PDR servisi ile birlilkte ders çalışma programı belirlenir. Hafta için en az 2 gün ATP yapılır.


Soru Sorma Bankoları

Okulumuzda her branş belirlenen günlerde alanıyla ilgili,öğrencilerden gelecek soruların çözümünü yapar. Soru çözme saatleri dışındadır. Sorusu çözülen öğrencinin adı listeye yazılarak aylık raporlar halinde idareye ve veliye iletilir.


Yabancı Dil Öğretimi

Yabancı Dil öğretiminde tüm sınıflarda ortak Avrupu Dil Öğretim Çerçeve Plan(Common European Framework For Language Larnin) esas alınmas ve en etkili yöntem olarak iletişimsel yöntem Edinimsel(Communica Tive Apparoach) kullanılacaktır.


5.Sınıf hazırlık sınıfıdır.Yerli ve yabancı öğretmenlerle haftalık 20 saat ingilizce dersi verilir.Öğrencilerin yıl sonunda A2+ seviyesini tamamlamış B1 seviyesine ulaşmış olması hedeflenir.


6.Sınıfın sonunda B1 seviyesi tamamlanır.


7.Sınıfın sonunda B1+ seviyesine ulaşması hedeflenir.


8.Sınıflar LGS çalışmalarının sonuna kadar devlet okullarında okutulan ingilizce kitabının içeriğinden sorumludur.Derse iki ayrı öğretmen girer. Biri konu anlatımı yaparken diğer öğretmen ise test tekniği ve soru çözümünden sorumludur.

8.Sınıftan mezun olan Fen Bilimleri öğrencisi B1+ seviyesini tamamlamıştır.


Özel Samsun Koleji
Özel Samsun Koleji

Uluslararası Projeler ve Yarışmalar

İlgili Zümreler tarafından her yıl sene başında öğrencinin eğitim sürecine katkıda bulunacak proje ve yarışmalar araştırılır.Bulunan uygun proje ve yarışmalar okul idaresine sorulur.Okul yönetiminin uygun gördüğü ve onay verdiği yarışma ya da projelerle ilgili gerekli çalışmalar yapılır.Proje ya da yarışmalarda farklı öğrenci gruplarıyla çalışmalar yapılır.Proje ya da yarışmalarda farklı öğrenci gruplarıyla çalışılarak çok sayıda ve farklı öğrencinin bu çalışmalara katılması hedeflenir.


Laboratuvar Eğitimi

Eğitim kurumlarında iyi bir fen eğitimi ancak laboratuvarlarda deney uygulamalarının yapıldığı,ezbercilikten uzak derlerle mümkündür. Yaparak,yaşayarak öğrenme derin izli,uzun süre kalıcıdır genelleme olanağı sağlar, yaratıcılığı teşvik eder, problem çözme yeteneğini geliştirir. Okulumuz fizik, kimya, biyoloji derslerini uluslararası standartlara uygun laboratuvarlarda gerçekleştirerek öğrencileri bu alanda en iyi şekilde yetiştirir.


Özel Samsun Koleji
Özel Samsun Koleji

Sosyal Etkinlikler

Her öğrencinin kendi ilgi,beceri ve sosyal kimliğine uygun etkinliklerle yardımlaşma bilincinin geliştirilmesi,toplumun bir ferdi olduğunu kavraması,öz güven kazanması,paylaşma ve bölüşme alışkanlığı edinmesi amaçlanır.

Bu amaçla düzenlenecek etkinlikler arasında;
1. Sosyal sorumluluk projeleri üretip bunları hayata geçirmek
2. Kullanmadığı veya paylaşmayı düşündüğü kitap,giysi,oyuncak...gibi bir eşyasını ihtiyacı olan birisine vermek
3. Çevre ve müze gezileriyle yaşadığı kenti tanımak
4. Tuttuğu takımın maçına gitmek veya sevdiği bir sanatçının konserine katılmak
5. İlgi duyduğu bir spor veya sanat alanında kendini geliştirmek


Aktivite ve Kulüpler

Okulumuzda her öğrenci yetenek ve istekleri doğrultusunda bir veya birden fazla alanda sanatsal ve sportif etkinliğe katılabilir.


Kulüplerimiz
 • Masa Tenisi Kulübü
 • Akıl ve Zeka Oyunları Kulübü
 • Resim Kulübü
 • Piyano Kulübü
 • Yüzme Kulübü
 • Tenis Kulübü
 • Basketbol Kulübü
 • Futbol Kulübü
 • Robotik ve Kodlama Kulübü
Özel Samsun Koleji
quote-icon

Eğitim, insanın iç dünyasını aydınlatan, aklını geliştiren ve manevi bir olgunluğa erişmesini sağlayan bir süreçtir; çünkü 'Bir kişi, ilim öğrenmekle, bilgisizlikten kurtulur ve cehalet zincirlerini kırar.

- İmam-ı Gazali