Özel Samsun Koleji

Lise (Anadolu / Fen)

Özel Samsun Koleji'nin' Üç Temel Hedefi Vardır


 • Akademik Başarı
 • Dil Eğitimi
 • Sanatsal ve Sprotif Beceri

9.Sınıflar öğrencinin LGS sürecini tamamlayıp lise öğrenimine başladığı yıldır.Bu sınıfta öğrenci haftada 15 saat yabancı dil eğitimi görerek hem hazırlık sınıfı okumuş hem de matematik ve fen derslerinin temelini alarak lise eğitimine başlamış olur. Ayrıca bu sınıfta,ayrılacak okuma etkinliği saatleriyle öğrenci Türk ve Dünya edebiyatının önemli yapıtlarını okuyup tartışarak hem okuma alışkanlığı hem de okuduğunu anlama ve yorumlama becerisi kazanır.


10.Sınıf öğrencileri haftada 8 saat yoğun bir yabancı dil eğitimi görürken aynı zamanda alanıyla ilgili temel dersleri işler.Ayrıca sonraki ek programlarla 8. ve 9. sınıf konularının tekrarı yapılarak YKS için ilk süreç başlar.


AKADEMİK BAŞARI İÇİN ATP(Akademik Takip Programı)

Öğrencilerin eksik olduğu konularda,gerek birebir gerekse grup halinde konu anlatımı-öğretimi, o konu ile ilgili soru çözme programıdır.Böylece öğrenci konu eksikliğini giderdiği gibi geliştirici ATP ile notunu yükseltme olanağına da sahip olur.


Öğretmen Kadrosu

İyi bir eğitimin iyi bir öğretmen kadrosuyla olacağı gerçeğiyle alanında güçlü,bilgi ve birikimiyle öz güven sahibi,çocuklarla iletişim kurabilen dershane-okul geleneğini iyi bilen bir öğretmen kadrosuna sahibiz.


whatsapp_icomHemen Bilgi Al
quote-icon

Eğitim, kanatlarına güvenip uçmaya cesaret edenlerin geleceği parlaklaştıran bir serüvendir.

- Cemal Süreya

Soru Bankosu & Etüt ve Danışma

Öğrenci eksik olduğu dersten bir plan eşliğinde tek tek soru bankosuna çağırılarak tenefüslerde soruları çözülür.Öğretmen hazırlanan formu doldurarak yapılan çalışmaları her cuma idareye bildirir,idare de veliyi bilgilendirir.


Öğrencilerimiz anlayamadığı konuları ATP'de tamamlar,son dersten sonra ayrılan zaman dilimi içinde de öğretmenlerine çözemediği soruları birebir sorarak eksikliklerini giderir.


Özel Samsun Koleji
Özel Samsun Koleji

Uluslararası Projeler ve Yarışmalar

Okulumzda gerek ulusal gerekse uluslarlarası alanda önemli birçok proje, etkinlik ve yarışmaya katılması sağlanır.
Bunlar arasında;


 • MUNF Konferansı
 • Tübitak
 • Şiir Gecesi
 • Yazar Söyleşileri... sayılabilir.

Laboratuvar Eğitimi

Eğitim kurumlarında iyi bir fen eğitimi ancak laboratuvarlarda deney uygulamalarının yapıldığı,ezbercilikten uzak derlerle mümkündür. Yaparak,yaşayarak öğrenme derin izli,uzun süre kalıcıdır genelleme olanağı sağlar, yaratıcılığı teşvik eder, problem çözme yeteneğini geliştirir. Okulumuz fizik, kimya, biyoloji derslerini uluslararası standartlara uygun laboratuvarlarda gerçekleştirerek öğrencileri bu alanda en iyi şekilde yetiştirir.


Özel Samsun Koleji
Özel Samsun Koleji

Sosyal Etkinlikler

Her öğrencinin kendi ilgi,beceri ve sosyal kimliğine uygun etkinliklerle yardımlaşma bilincinin geliştirilmesi,toplumun bir ferdi olduğunu kavraması,öz güven kazanması,paylaşma ve bölüşme alışkanlığı edinmesi amaçlanır.

Bu amaçla düzenlenecek etkinlikler arasında;
1. Sosyal sorumluluk projeleri üretip bunları hayata geçirmek
2. Kullanmadığı veya paylaşmayı düşündüğü kitap,giysi,oyuncak...gibi bir eşyasını ihtiyacı olan birisine vermek
3. Çevre ve müze gezileriyle yaşadığı kenti tanımak
4. Tuttuğu takımın maçına gitmek veya sevdiği bir sanatçının konserine katılmak
5. İlgi duyduğu bir spor veya sanat alanında kendini geliştirmek


Aktivite ve Kulüpler

Okulumuzda her öğrenci yetenek ve istekleri doğrultusunda bir veya birden fazla alanda sanatsal ve sportif etkinliğe katılabilir.


Kulüplerimiz
 • Masa Tenisi Kulübü
 • Akıl ve Zeka Oyunları Kulübü
 • Resim Kulübü
 • Piyano Kulübü
 • Yüzme Kulübü
 • Tenis Kulübü
 • Basketbol Kulübü
 • Futbol Kulübü
 • Robotik ve Kodlama Kulübü
Özel Samsun Koleji
quote-icon

Eğitim, insanın iç dünyasını aydınlatan, aklını geliştiren ve manevi bir olgunluğa erişmesini sağlayan bir süreçtir; çünkü 'Bir kişi, ilim öğrenmekle, bilgisizlikten kurtulur ve cehalet zincirlerini kırar.

- İmam-ı Gazali